Atol Złotej Lampy

atollo gold

Zaprojektowana przez Vico Magistretti, Atollo Gold Lamp to współczesny element łączący minimalizm z pobłażliwością. Jest dostępny w różnych wykończeniach, w tym satynowym brązie, opalowym szkle i złocie. Posiada półkulisty klosz, okrągłą złotą metalową podstawę i kabel o długości 200 cm. Mieści również energooszczędne żarówki. Ta lampa idealnie nadaje się do salonu i sypialni, oferując ciepłe, nastrojowe światło.

Dzięki kultowemu włoskiemu stylowi Atollo Gold Lamp łączy w sobie elegancję klasycznego wzornictwa z elegancją nowoczesnego wzornictwa. Jego cień wydaje się unosić w powietrzu, a jego okrągła, złota, metalowa podstawa przypomina kształt atolu. Półkulisty klosz odbija światło i rzuca delikatną, odbitą poświatę. Krawędź klosza wykończona jest złotą emalią, natomiast uchwyt wykonany jest z delikatnej białej ceramiki.

Lampa stołowa Atollo została doceniona przez wiele instytucji za swój projekt. W 1979 roku otrzymał nagrodę Compasso d’Oro i obecnie znajduje się w stałych zbiorach wielu muzeów, w tym Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Monachium. Lampa Atollo to bardzo rozpoznawalna konstrukcja, a jej zwięzły format pomógł jej osiągnąć światową popularność. To jeden z najbardziej znanych symboli współczesnego włoskiego designu.

Lampa stołowa Atollo to połączenie stożka i półkuli, przy czym stożkowy wierzchołek lampy przypomina czubek zaostrzonego ołówka. Jest dostępny w różnych rozmiarach, a jego trzy różne wysokości pozwalają wybrać ten, który pasuje do Twojej przestrzeni i potrzeb. Lampa jest produkowana przez firmę Oluce i jest dostępna również w kilku innych wykończeniach. W zależności od modelu i rozmiaru przedział cenowy może wahać się od 1250 USD do 4448 USD.

Lampa stołowa Atollo może być używana jako lampa podłogowa lub jako lampa komodowa. Jest dostępny w trzech różnych rozmiarach, a mniejsza wersja nie jest wyposażona w ściemniacz. Pomimo niewielkich rozmiarów Atollo otrzymał wiele nagród, w tym Compasso d’Oro. Lampa ta stała się popularną ikoną włoskiego designu i jest jednym z nielicznych produktów posiadających własną nazwę.

Lampa Atollo została powszechnie uznana za swoją wyjątkową i świetlistą strukturę. Uważany jest za jedną z najważniejszych ikon włoskiego designu i znajduje się w stałych zbiorach kilku muzeów, w tym nowojorskiego Museum of Modern Arts i monachijskiego Museum of Modern Art. Jest to projekt, który jest powszechnie rozpoznawalny i jest podstawą każdego działu tematycznego nowoczesnej branży wyposażenia wnętrz.

Atollo Gold Lamp jest dostępna w kilku wersjach, w tym Atollo di Oluce, aluminiowa lampa o bezpośrednim świetle. Jest dostępny w różnych kolorach, a złote wykończenie można dostosować. Lampa stołowa Atollo została zaprojektowana przez Vico Magistretti w 1977 roku i od tego czasu stała się kultowym projektem znanym na całym świecie.