Jedna z najlepszych restauracji w Azji – NARISAWA

Chleb sfermentowany i wypiekany na miejscu, kostki masła przypominające mchy, cienkie liście żyrandola, naturalne desery bez cukru… Mimo że zjadłem kilka restauracji Michelin w Tokio, NARISAWA wciąż przynosi mi wiele niespodzianek.

Prowadzona co roku przez Restaurant, znany brytyjski magazyn kulinarny, lista 50 najlepszych restauracji, wybrana wspólnie przez setki znawców branży gastronomicznej, reporterów i smakoszy z całego świata, zawsze była dość miarodajna w branży. kraj. Na liście azjatyckiej od 2009 do 2013 NARISAWA zajmowała pierwsze miejsce przez pięć kolejnych lat.

NARISAWA Najlepszych

Podobnie jak większość restauracji Michelin, NARISAWA nie oferuje opcjonalnego menu. Dzisiejszy zestaw to 20 000 jenów na osobę (w tym podatek i napoje).

Po zajęciu miejsca kelner przyniósł pierwsze danie dnia „Mori no パン 2010: Czarny cukier・Kumkwat (Chleb Leśny 2010: Brązowy Cukier i Smak Kumkwatu)”. „Widać, że ciasto rośnie wraz z lasem jak pień drzewa. Po sfermentowaniu upieczemy je dla ciebie”.

NARISAWA Najlepszych Żywy chleb na zakwasie! To pierwsza niespodzianka, jaką dała nam dzisiaj NARISA. Sfermentowane ciasto jest podgrzewane wodą i umieszczane wśród sezonowych liści i owoców. Kelner przyniósł nam szampana NARISAWY o tej samej nazwie.

Po wzniesieniu toastu przyjrzałam się uważnie menu, usłyszałam, jak koleżanka wspominała, że ​​tematem jej wizyty w zeszłym roku był Evolve with the Forest, czyli ewolucja lasu. Szef kuchni Narizawa, który jest zwolennikiem natury, w tym roku nadal wykorzystuje góry i lasy jako temat przewodni.

Satoyama, japońska wymowa słowa „Satoyama”, odnosi się do mieszanego krajobrazu gór, lasów i pól uprawnych otaczających wioskę. W kulturze japońskiej Satoyama odnosi się do stanu, w którym ludzie i natura współistnieją w harmonii, gdzie istnieją różne formy życia. Japończycy wykorzystują Satoyamę, aby pielęgnować swoją najbardziej prymitywną ojczyznę, a także wykorzystują Satoyamę, aby znaleźć nadzieję, która zapewni przyszłym pokoleniom trwałe przetrwanie.

Wkrótce kelner przyniósł dzisiejszą przystawkę „Mori no エッセンス・Satoyama bez scenerii, śnieżna sceneria”.

Mała szklanka wody to „las のエッセンス (las)” i możesz poczuć zapach drzew, gdy bierzesz łyk. „To metoda destylacji, która pozostawia w wodzie smak drewna”.

NARISAWA Najlepszych Wraz ze scenerią Satoyamy był też prezent od Satoyamy – węgiel drzewny.

Zgadnij, z czego to jest zrobione? Nie odpowiem, zostawię tobie, abyś pojechał do NARISAWY i sam spróbował~

W tym samym czasie ciasto jest również fermentowane. Myślałem, że zostanie przyniesiony z powrotem do kuchni na pieczenie, a potem przyniesiony z powrotem, ale nie spodziewałem się, że nawet pieczenie odbywa się na miejscu.

Kelner wkłada ciasto do rozgrzanego kamiennego garnka i zamyka drewnianą pokrywką.

„Pieczenie zajmuje 12 minut. Kiedy skończysz z przystawką, ten chleb będzie gotowy.” Heck, ten czas też jest idealny.

Więc poczuj się swobodnie i nadal ciesz się scenerią Satoyamy. Odwróć „brud” i „śnieg” z fusów sojowych, a na dnie znajduje się cienka warstwa sosu jogurtowo-sojowego. „Martwe gałązki” to tak naprawdę chrupiące łopiany, a „bałwanki” to pachnąca okra.Są pyszne z sosem.

Gdy przystawki się skończyły, gdy pojawiła się pierwsza zupa, chleb był już upieczony.

Jest to dość ciągnący chleb o jędrnej i delikatnej konsystencji. Jest świeżo upieczony z brązowym cukrem i kumkwatem w środku i ma szczególnie silny pszeniczny smak. Kelner przynosi zupę i mały kawałek mchu

NARISAWA Najlepszych Okazało się, że to masło z chlebem, zabarwione sproszkowanym szpinakiem i czarnymi oliwkami.

Pierwsza zupa jest zrobiona z mięsa węża morskiego z Okinawy zwanego „イラブー・ターンム”. „Chciałbyś zobaczyć, jak wygląda ten wąż morski?”, zapytał kelner, a następnie pokazał nam surowce, z których powstała ta miska zupy.

Po wężu morskim pojawiają się trzy dania z owoców morza. Krewetka z piwonii z hrabstwa Ishikawa jest tylko lekko rozgotowana.Krewetka jest delikatna i słodka, a sok w ogóle nie jest uszkodzony.Jest bardzo pyszny.

Oyster Oyster z prefektury Nagasaki. Hmm… ponieważ właśnie zjadłem wspaniałe ostrygi z innej restauracji z dwoma gwiazdkami Michelin, Édition Koji Shimomura, dwa dni temu, ten owoc morza nie jest tak niesamowity jak krewetka w piwonii.

Trzecie danie z owoców morza, makrela z niebieskimi plamkami z miasta Hagi w prefekturze Yamaguchi, została ugotowana metodą Xijing i podawana z 18 rodzajami ryżu wieloziarnistego. W tym samym czasie kelner wprowadził też zadymiony samochód.

Rzeczywiście, kelner posypał nasz talerz sproszkowanym pieprzem grejpfrutowym, zamrożonym do minus 18 stopni w ciekłym azocie, a dym wirował przez chwilę i wydawało się, że wczesnym rankiem naprawdę jest na morzu.

NARISAWA Najlepszych Po trzech daniach z owoców morza jest druga zupa, czyli zupa z żółwia, którą trudno znaleźć w Japonii, ale dla nas Chińczyków…

Kolejne dwa dania to dania zimowe, a mięso fugu grillowane z czarnymi znakami na patykach topoli ma szczególny zapach. Pierwszy kawałek się zacinał, a drugi był podawany z zielonym sosem z pączków drzewnych, który wydawał się mieć trochę miętowy aromat. Fugu shirako jest lekko palone, zewnętrzna warstwa jest chrupiąca, wewnętrzna gładka jak jedwab, a smak jest bogaty jak śmietana, co jest kolejną atrakcją dzisiejszego dnia.

Kiedy japońskie składniki z najwyższej półki są wprowadzane jeden po drugim, dorada jest naturalnie niezbędna. Pochodzący z Hagi City, prefektura Yamaguchi, podawany jest z dwoma rodzajami sosów: białym z białej rzodkwi i zielonym z chryzantemy. Osobiście wolę biały sos z owocami morza, a posmak jest świeży i słodki.

Na następne danie główne są cztery opcje: wołowina/świnia/kaczka/gołębie.Moi przyjaciele i ja wybraliśmy mięso gołębi, które w Japonii jest rzadkością.

Sos salami ma mocno mięsny smak, a sos selerowy niespodziewanie dobrze komponuje się z czerwonym mięsem. Mięso z gołębia jest pulchne, delikatne i soczyste, a szef kuchni naprawdę dobrze wychwytuje ciepło.

Po daniu głównym za każdym razem najbardziej czekam na deser.
Desery NARISAWY są również dość w stylu kuchni molekularnej, pełnej kreatywności.

Pierwszy deser „Tsubaki・Koji~Assペルギルスオリゼ~” nie zawierał cukru, ale sfermentowany ryż koji dla naturalnej słodyczy. „Deser bez cukru”, to kolejna niespodzianka, którą dziś przywiozła mi NARISAWA.

Kelner posypał nas proszkiem yuzu i zmieszał z amazake. Liść kamelii, który jest tak cienki jak skrzydełka cykady, ma nieco gęsty i włóknisty smak. Płatki wydają się być pokryte warstwą galaretki i je się je razem z koji, kleistym ryżem, który często mówimy, miękkim i kleistym.

Drugi deser również był dość spokojny, a kelner na miejscu wlał do pojemnika kleistą zupę.

Arrowroot jest również bardzo popularnym materiałem w obecnym gotowaniu molekularnym, ponieważ ma silniejsze zatrzymywanie ciepła i wyższą lepkość niż inne skrobie.

Zjedzenie dwóch deserów NARISAWY może ujawnić niektóre trendy w dzisiejszej kulturze kulinarnej i warto o tym pomyśleć.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli lubisz posiłek w NARISAWIE, możesz doświadczyć większej wydajności, czyli posiłku w stylu performance. Przy trzech godzinach posiłku przedstawienie może być zbyt agresywne dla tych, którzy chcą zakończyć posiłek w spokoju.

Koledzy tacy jak ja, którzy przychodzą tu z nastawieniem do nauki, mogą być bardziej zainspirowani i cieszyć się zabawą z tej innowacyjnej kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *