5 najlepszych wycieczek kulinarnych w Europie

Turystyka kulinarna polega na poznawaniu jedzenia danego kraju lub miasta podczas podróży, osobistym uczestnictwie w lekcjach gotowania potraw i udaniu się na lokalny targ, aby kupić jedzenie.

Ten sposób podróżowania, bardziej niż jakikolwiek inny sposób podróżowania, pozwala dogłębnie doświadczyć i zrozumieć zwyczaje kulturowe i jedzenie tego kraju lub miasta.

Krajów europejskich jest wiele, a przysmaków oczywiście nie brakuje, niezależnie od rodzaju kubków smakowych, można tu znaleźć satysfakcję. Dzisiaj Xiaobian poleca Ci 5 europejskich miejsc kulinarnych, eksplorujmy razem!

01 Wycieczka kulinarna z truflami i serami

Turyn we Włoszech to pierwszy wybór. Region wokół Turynu w północno-zachodnich Włoszech to raj dla miłośników wina i serów. W regionie Upper Barbaresco poznaj techniki wytwarzania i starzenia sera, skosztuj pysznego sera i całkowicie rozpieszczaj swoje ciało i umysł.

Pamiętaj, że degustacja lokalnych serów musi być połączona z lokalnymi debiutującymi winami, to jest idealne połączenie.

Następnie udaj się do pobliskiego Roero, gdzie możesz zejść w głąb lasu, aby zbierać trufle, oprowadzane przez lokalnych przewodników i profesjonalne psy poszukiwawcze. Pod koniec zbioru zjedz przekąskę z truflami i serem, aby uzyskać maksymalną satysfakcję fizyczną i psychiczną.

02 Lodowa wycieczka kulinarna

Odwiedź brytyjską farmę mleczną. W XV-wiecznej farmie mlecznej Blackmore Dairy Farm w Somerset, obecnie prowadzonej przez rodzinę Dyer, znajduje się kawiarnia i sklep z nabiałem.

Przechodząc tutaj, zrób sobie krótki postój na lunch, a następnie kup świeżo przygotowane lody, lokalne specjały szkockiej specjalności, zapiekanki z wieprzowiną i dżemy.

Gospodarstwo położone na angielskiej wsi, z pięknymi krajobrazami i starymi dworami, gdzie można skosztować tradycyjnych brytyjskich potraw i deserów, jedynych w Europie.

Aby poznać europejskie pejzaże miejskie i jedzenie, spędź noc w pobliskim Liverpoolu przy drinku w barze Blue Angel. W latach 60. często grali tu brytyjscy Beatlesi.

03 Lokalna Wycieczka Po Przekąskach

Miejsca, które trzeba zobaczyć, to Madryt i Walencja w Hiszpanii. Niezależnie od tego, czy jesz w całej Hiszpanii, czy sam organizujesz wycieczkę kulinarną, najważniejszą rzeczą w Hiszpanii jest jedzenie.

Z walenckiej zupy (gotowanej na patelni z ryżem, kurczakiem, rybą i warzywami) są przekąski, takie jak pikantne ziemniaki i frittatas. Na domowe posiłki zapraszamy do Casa Lucio, tradycyjnej hiszpańskiej restauracji, która jest domem dla celebrytów od czasu jej otwarcia w 1974 roku.

04 Wycieczka po winach i deserach

Jedź do Porto i Lizbony w Portugalii. Porto to słoneczne miasto w północnej Portugalii, ojczyzna słynnego wina porto, a jego budynki są kolorowe i jasne.

Podczas wizyty w Porto, oprócz obszaru Ribeira, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, należy również odwiedzić lokalne piwnice winne, skosztować łagodnych lokalnych win i przy okazji kupić 1 lub 2 butelki lokalnych win.

Po wizycie w Porto kolejnym przystankiem, który musisz odwiedzić, jest Lizbona, trzy godziny jazdy na południe. Wiele restauracji i cukierni w Lizbonie jest w większości nieznanych światu zewnętrznemu i często są niedoceniane w Europie.

W szczególności łatwo przeoczyć wiele restauracji i cukierni w starożytnej społeczności Alfama w mieście. Spróbuj lokalnych przysmaków i pamiętaj, aby zaoszczędzić żołądek na pyszne portugalskie tarty jajeczne.

05 Wycieczka kulinarna dla miłośników gotowania

Skoncentruj się na Atenach w Grecji. Słynne greckie klasyki w Atenach to Souvlaki (greckie rolady mięsne z grilla, grecka wersja hamburgerów), dolmades z liśćmi winogron, musaka i tak dalej.

W wolnym czasie idź na Rynek Centralny i do strefy gastronomicznej w Atenach, chodź i jedz przez całą drogę, a następnie weź 1 lub 2 greckie lekcje gotowania w środku, aby dowiedzieć się, jak zrobić swoje ulubione greckie jedzenie. Pamiętaj, nie przegap lokalnych oliwek, fety i ouzo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *