Rozważ rozmiar lampy.

Wstęp

Wprowadzenie: Jeśli szukasz idealnej żarówki, możesz rozważyć wielkość swojego pokoju. Mniejsza lampa rzuca mniejsze światło w Twojej przestrzeni, a większa wypełni światłem całe pomieszczenie. Wielkość Twojej lampy również wpływa na jej cenę. Możesz zaoszczędzić pieniądze kupując małą lampę zamiast dużej.

Jaki jest rozmiar lampy.

Lampa jest zwykle mierzona w watach. Wat to ilość energii, jaką może wytworzyć światło. Lampa z żarówką o mocy 100 watów oświetli przeciętne pomieszczenie przez około 8 godzin. 100-watowa żarówka byłaby w stanie emitować 1000 lumenów lub 1000 razy większą jasność niż tradycyjna żarówka.

Ile lamp jest w stopie

Stopa jest również zwykle mierzona w calach. Stopą można powiedzieć, że mierzy 2 stopy na 2 stopy lub 4 stopy na 4 stopy. Aby zorientować się, ile lamp jest w stopie, można zmierzyć 14 cali od czubka palca przeciętnego człowieka do czubka głowy (lub nawet wyżej, jeśli ma długie włosy). Podrozdział 1.3 Jaki jest rozmiar lampy.

Rozmiar lampy można określić, mnożąc jej moc w watach przez jej rozmiar i sumując liczby: Na przykład, jeśli masz żarówkę o mocy 100 watów i chcesz kupić większą lampę do użytku w domu, podzielisz tę liczbę przez 10, aby dowiedzieć się, o ile każdy cal musiałby zostać zwiększony, aby większa lampa oświetliła obszar równy tej samej mocy 100 watów na cal pomnożonej przez 10 (tj. 2 x 100 = 200 ).

Jak znaleźć odpowiednią lampę.

Kiedy szukasz lampy, ważne jest, aby znaleźć taką, która jest zarówno dobrej jakości, jak i odpowiedniego rozmiaru. Szukaj lamp, które mają co najmniej 27 cali (75 cm) szerokości x 27 cali (75 cm) wysokości x 2 cale (5 mm) grubości. Dodatkowo upewnij się, że lampa ma reflektor i włącznik/wyłącznik.

Zdobądź lampę o określonym rozmiarze

Rozmiar Twojej lampy będzie zależał od tego, ile światła potrzebujesz i jak jasno ma być. Na przykład, jeśli potrzebujesz światła w małym pomieszczeniu, ale chcesz, aby lampa była wystarczająco jasna do czytania, wybierz mniejszą lampę. Jeśli potrzebujesz światła we wszystkich kierunkach, ale nie chcesz, aby lampa była zbyt jasna, wybierz większą lampę.

Znajdź lampę o odpowiednim kolorze

Pamiętaj, że podczas wyszukiwania lampy istnieją dwa rodzaje kolorów: kolory podstawowe i kolory drugorzędne. Kolory podstawowe to te, które pochodzą ze słońca lub innych naturalnych źródeł, takich jak czerwony, żółty, zielony, niebieski itp. — są to kolory, które widzimy na co dzień w naturze! Kolory drugorzędne to te tworzone sztucznymi środkami, takimi jak światła fluorescencyjne lub diody LED – ten rodzaj koloru może być czasami bardziej wyjątkowy i ekscytujący niż kolory podstawowe. Szukając lampy o podstawowym kolorze, będziesz mógł znaleźć wiele różnych kolorów do wyboru.

Jak używać lampy.

Jeśli chodzi o używanie lamp, ważne jest, aby umieścić je w ciemnym pomieszczeniu, aby można było z nich efektywnie korzystać. Pomoże Ci to zaoszczędzić energię i sprawi, że Twoja podróż będzie bardziej komfortowa. Dodatkowo staraj się używać lamp do zadań wymagających światła, takich jak czytanie lub granie w gry.

Użyj lampy, aby zobaczyć

Lampy mogą służyć do widzenia na wiele sposobów. Jednym ze sposobów jest umieszczenie lampy bezpośrednio przed obiektem i przyjrzenie się mu. Innym sposobem jest postawienie lampy obok obiektu i obserwowanie, jak światło wpada przez okno na obiekt.

Użyj lampy, aby zagrać w grę

Granie w gry z lampkami może być również zabawne i łatwe dla Twojego portfela. Wystarczy kilka baterii i kilka żarówek i gotowe! Można znaleźć wiele gier, które nie wymagają prądu, na przykład takie, które wykorzystują latarki lub światła ksenonowe (często nazywane „żarówkami”).

Wniosek

Lampy są ważną częścią każdego domu. Mogą być używane do oglądania, grania w gry lub przyciemniania pokoju. Aby znaleźć odpowiednią lampę, ważne jest, aby poszukać dobrej i uzyskać taką, która ma odpowiedni rozmiar. Dodatkowo pomocne jest używanie lampy na różne sposoby, np. gdy chcesz oglądać lub grać w gry. Wykonując te proste czynności, możesz stworzyć wspaniałe oświetlenie domu dla całej rodziny i gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *