Projektanci oświetlenia Wohnzimmer: Designklassiker, które zmieniają aranżację wnętrza

Wprowadzenie

Oświetlenie jest jednym z kluczowych elementów aranżacji wnętrza. Dobrze zaprojektowane oświetlenie może wspaniale podkreślić styl pomieszczenia i dodatkowo wpłynąć na nasze samopoczucie. To właśnie dlatego coraz więcej ludzi decyduje się na wybór designklassikera. Wśród wielu marek na rynku, Wohnzimmer to jedna z najbardziej rozpoznawalnych, której produkty wyposażają liczne domy, hotele oraz restauracje na całym świecie. Czym cechują się projektanci oświetlenia Wohnzimmer oraz jakie są jej najbardziej znane designklassikery?

Kilka słów o Wohnzimmer

Niemiecka marka Wohnzimmer powstała już w 1984 roku i od tamtej pory jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i szanowanych producentów oświetlenia. Współpracę z marką rozpoczynało wielu znanych i utalentowanych projektantów oświetlenia, takich jak Ingo Maurer, Sebastian Bergne czy też Georg Baldele. Kreatywność i jakość wykonania są zawsze na najwyższym poziomie – projekty topowych projektantów łączą się z perfekcyjnymi materiałami i najlepszymi technologiami.

Designklassiker Wohnzimmer – najpopularniejsze modele oświetlenia

Wohnzimmer słynie przede wszystkim z pięknych designklassikerów, czyli klasycznych modeli świateł, które przez lata nie tracą na popularności. Jednym z takich modeli jest słynny pendleton – lampa wisząca, która zaprojektowana została w 1983 roku przez Ingo Maurera. Charakterystyczny element tej lampy to różnokolorowy akrylowy wiatraczek, który delikatnie się rusza w powietrzu. Pendleton idealnie wpisuje się w trendy skandynawskie – jest delikatny, nowoczesny i minimalistyczny.

Kolejnym designklassikerem z kolekcji Wohnzimmer jest lampa wisząca Lucellino. Projektant Sebastian Bergne odebrał nagrodę za projekt tej lampy w 1992 roku. Lampa ta przywodzi na myśl postać małego ptaszka, który usadowił się na kablu. Model Lucellino to wprowadzenie do wnętrza nowoczesnego stylu z nutą nostalgii.

Nie sposób także nie wspomnieć o innym znanym projekcie marki Wohnzimmer – Buchstabler. Ta lampa wisząca jest jednocześnie prostą i niezwykle elegancką. Wykonana z warstw sklejki naturalnego bambusa, wspaniale wpasowuje się do wnętrz w stylu skandynawskim i minimalistycznym.

Jakie zalety ma oświetlenie designklassiker Wohnzimmer?

Oświetlenie Wohnzimmer to przede wszystkim niezapomniane doznania wizualne. Producenci zawsze stawiają na oryginalność i innowacyjność, co przekłada się na unikalne rozwiązania oświetleniowe. Modele Wohnzimmer to nie tylko najwyższa jakość wykonania, ale także innowacyjne podejście do oświetlenia. Marka stawia na ekologię – modele są wykonywane z naturalnych materiałów, takich jak bambus czy akryl, a także z wykorzystaniem najnowszych oszczędzających energię źródeł światła, dzięki czemu są przyjazne dla środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *