Niebiańska kula zimowa Poul Henningsen – połączenie elegancji i funkcjonalności

Co to jest PH Snowball?

PH Snowball to lampa stworzona przez duńskiego architekta i projektanta oświetlenia Poul Henningsena. To jedno z wielu dzieł sztuki, które zaprojektował. Jest również jednym z jego bardziej znanych projektów. PH Snowball jest lampą wiszącą, której szklany klosz jest ograniczony przez łączone pierścienie metalowe. Lampa jest znana z unikalnego rozproszenia światła, które tworzy.

Historia PH Snowball

PH Snowball została zaprojektowana w 1958 roku jako część kolekcji lamp, która była przeznaczona do wnętrz mieszkań i biur. Od momentu jej wprowadzenia na rynek lampa została zaprojektowana i produkowana przez duńską firmę Louis Poulsen, która była związana z PH.

PH Snowball stał się bardzo popularny na całym świecie, a duńska firma Louis Poulsen sprzedaje je po dziś dzień. PH Snowball jest często używana przez projektantów wnętrz i architektów jako element dekoracyjny i funkcjonalny.

Design PH Snowball

PH Snowball jest lampą, która jest nie tylko funkcjonalna, ale również bardzo elegancka. Jej szklany klosz jest ukształtowany w formie kulistej, która jest otoczona pierścieniami metalowymi. Pierścienie są złączone w celu utrzymania szklanego klosza na swoim miejscu.

Unikalna konstrukcja PH Snowball pozwala na rozproszenie światła w sposób, który zapewnia równomierny rozkład światła w pomieszczeniu. Klosz PH Snowball jest wykonany z delikatnego szkła, co pozwala na pełne wykorzystanie świecenia żarówki. Lampa jest dostępna w różnych rozmiarach, co czyni ją idealnym rozwiązaniem dla pomieszczeń o różnych rozmiarach.

Zastosowanie PH Snowball

PH Snowball może być stosowana jako oświetlenie kuchenne, salonowe, sypialniane, a nawet w biurze. Od odwrócenia kopuły aż do zupełnego zachowania równości, wynikającego z precyzyjnej geometrii pierścieni, PH Snowball zapewnia efektywne i komfortowe oświetlenie wszystkich pomieszczeń.

Dzięki swojej eleganckiej konstrukcji, PH Snowball może być również stosowana jako dekoracyjny element w pomieszczeniu. Jest to idealna lampa, jeśli chcesz stworzyć eleganckie i nowoczesne wnętrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *