Teal lights: Niezwykłe piękno koloru morskiej zatoki

Wstęp

Teal to kolor, który jest często kojarzony z morską zatoką. Jest to odcień turkusowego i zielonego, który sprawia, że ​​światło jest bardziej zatopione i przyjemne dla oka. W artykule tym omówię, co sprawia, że ​​tealowe światła są tak wyjątkowe i dlaczego warto je wykorzystywać w swoim otoczeniu.

Historia koloru teal

Kolor teal po raz pierwszy pojawił się w latach 80. XX wieku. Nazwa pochodzi od kaczki o tej samej nazwie, a także od morskiej zatoki o podobnym odcieniu w pobliżu pełnej zieleni lasów. W ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci kolor ten stał się popularny w dekoracji wnętrz i projektowaniu graficznym.

Teal w designie wnętrz

Teal to kolor, który wprowadza spokój i harmonię do przestrzeni. Jest to idealny wybór do pokoju wypoczynkowego, sypialni czy łazienki. Sprawia, że ​​przestrzeń jest bardziej relaksująca i zapraszająca do wypoczynku. Można go połączyć z bielą, szarością czy zielenią, aby uzyskać interesujący efekt.

Teal w aranżacji sypialni

W sypialni można wykorzystać kolor teal na kilka sposobów. Można pomalować jedną ze ścian na ten kolor i połączyć z delikatnymi dodatkami w białej kolorystyce. Do łóżka można dorzucić poduszki w różnych odcieniach, które będą się komponować z resztą aranżacji.

Teal w aranżacji salonu

W salonie warto zastosować kolor teal w postaci kanapy lub foteli. Taki mebel wprowadzi spokój i elegancję do przestrzeni. Można go połączyć z innymi dodatkami w jasnej tonacji, takimi jak białe poduszki, ceramika oraz z zabudową w kolorze drewna.

Tealowe światła

Tealowe oświetlenie to coś, co zawsze przyciąga wzrok. Taki kolor światła ma niezwykle przyjemny wpływ na nasze samopoczucie. Sprawia, że ​​jesteśmy bardziej zrelaksowani i nasza energia jest zrównoważona. Tealowe światła można zastosować w różnych pomieszczeniach, w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać.

Tealowe światła w sypialni

W sypialni najlepiej sprawdzą się lampki nocne o ciepłym odcieniu teal. Taki kolor światła jest idealny na wieczór i pozwala na dobrą nocny wypoczynek. Można je umieścić na komodach lub szafkach nocnych, aby wprowadzić przyjemny nastrój do pokoju.

Tealowe światła w salonie

W salonie można zastosować stylowe lampy podłogowe lub wiszące w kolorze teal. Będą one doskonałym uzupełnieniem dla reszty aranżacji. Można tutaj poeksperymentować ze stylami lamp, aby dodać trochę charakteru do pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *