Palma z oświetleniem – jak stworzyć tropikalną atmosferę we własnym ogrodzie

Wprowadzenie

Jeśli marzysz o wakacjach na egzotycznej wyspie, ale nie możesz sobie na nie pozwolić, możesz stworzyć atmosferę tropików we własnym ogrodzie. Jednym z pomysłów na to jest udekorowanie palmy oświetleniem. W tym artykule pokażemy, jak to zrobić.

Korzyści z dekoracji palmą oświetleniem

Dodanie palmie światełek tworzy przyjemny widok, który może być relaksujący dla oka i dodać atmosferę na zewnątrz, szczególnie podczas letnich wieczorów. Ponadto oświetlenie palmowe może pomóc w odstraszeniu insektów, ponieważ nie lubią światła.

Jak wybrać odpowiednią palmę

Nie każda palma jest odpowiednia do dekoracji oświetlającej. Dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie, należy zwrócić uwagę na następujące cechy:

  • Wysokość – wybierz palmę, która jest wysoka najmniej 2 metry, aby zapewnić odpowiednie miejsce do zawieszenia świateł.
  • Grubość pnia – ważne jest, żeby palmowy pień był wystarczająco grubym do uchwycenia świateł w bezpieczny sposób.
  • Wygląd – wybierz palmę, która będzie pasowała do stylu twojego ogrodu. Na rynku dostępne są różne rodzaje palm.

Jak umieścić światła na palmie

Aby prawidłowo umieścić światła na palmie, musimy postępować zgodnie z poniższymi etapami:

Krok 1: Przygotowanie palmowego pnia

Przed rozpoczęciem dekoracji palmę należy dokładnie oczyścić, usunąć martwy liście i tworzącej się na nim korozji. Po wyczyszczeniu zewnętrznej strony pnia możemy przystąpić do zawieszania świateł.

Krok 2: Montaż świateł

Montaż świateł rozpoczniemy od położenia ich na ziemi. Nastepnie, w danych odstępach, będąc na drabinie, przymocujemy je do pnia palmowego. Podczas montażu trzeba pamiętać, że światła muszą być umieszczane na środku pnia, aby uniknąć ryzyka przesunięcia się i uszkodzenia palmowego pnia.

Krok 3: Eleganckie zakończenia

Po zainstalowaniu świateł na drzewie możemy zastosować różne sposoby, aby stworzyć estetyczną końcówkę. Można wykonać to za pomocą dekoracyjnych dodatków, takich jak kolorowe tasiemki, kokardy, czy dekoracje z tkanin.

Połączenie palmowego oświetlenia z innymi elementami ogrodu

Oprócz oświetlania, możemy wykorzystać całe spektrum dodatków ogrodowych, które będą tworzyć harmonijne połączenie. Można użyć mini-zwierząt, kolorowych ćwieków, miski z rzeźbiarskim lodem, wazonów z kszykiem i dużo więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *