Salon Wabi Sabi – prostota i piękno japońskiej filozofii w twoim domu

Czym jest wabi sabi?

Wabi Sabi to japońska filozofia, która kładzie nacisk na piękno w prostocie i niedoskonałości. To estetyka, która zrodziła się w świecie, w którym idea piękna opiera się na symetrii, równowadze i doskonałości. Wabi Sabi proponuje spojrzeć na to, co nie jest doskonałe, ale posiada swoje piękno właśnie dzięki swoim niedoskonałościom.

Jakie elementy wabi sabi możemy wprowadzić do salonu?

Salon jest pomieszczeniem, w którym spędzamy dużo czasu i dlatego powinien być miejscem, w którym czujemy się w pełni zrelaksowani i wypoczęci. Wabi Sabi może nam pomóc w stworzeniu takiego otoczenia. Oto kilka elementów, które możemy wprowadzić do salonu:

Naturalne materiały

Wabi Sabi kładzie duży nacisk na korzystanie z naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień, bawełna i len. Możemy wybrać meble i dodatki z tych materiałów, a także postawić na naturalne tkaniny w kanapach i poduszkach. Naturalne materiały wprowadzą do salonu spokój i harmonię.

Niedoskonałości

Wabi Sabi uznaje piękno niedoskonałości. Możemy postawić na meble i dodatki o niepełnym kształcie lub przekłamaniach, takie jak zdeformowane wazy czy niedokładnie wyrównane ramki w obrazach. To właśnie niedoskonałości nadają wnętrzu charakteru.

Minimalizm

Każdy przedmiot w pokoju powinien być długo przemyślany i dobrze dobrane, aby osiągnąć pożądany efekt – minimalizm. Styl minimalizmu to połączenie ergonomicznych rozwiązań z przemyślanym wyborem mebli i dodatków, aby stworzyć harmonijne, spokojne miejsce.

Jakie barwy i wzory pasują do wabi sabi?

Wabi Sabi sugeruje ciepłe, ziemiste kolory, takie jak odcienie beżu, kremu, brązu i szarości. Te kolory odzwierciedlają naturę i harmonizują z innymi naturalnymi materiałami, takimi jak drewno i kamień. Wątki geometryczne i naturalne motywy są mile widziane i pomagają w zachowaniu równowagi i spokoju w pokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *