Stół makaronów – królowa słodkich stołów

Co to jest macaron?

Macaron to słodka francuska przekąska, składająca się z dwóch delikatnych biszkoptów w kształcie małych placuszków, połączonych wzbogaconą kremem lub dżemem. Nie ma wątpliwości, że jest to jedno z najpiękniejszych i najbardziej eleganckich ciastek, jakie można znaleźć na świecie.

Jednak wraz z macaronami z Francji, w ostatnich latach na świecie pojawiły się także tak zwane „macarons tables”, czyli stół makaronów, który stał się jednym z najpopularniejszych trendów w branży cukierniczej.

Jak wygląda macaron table?

Macaron table to bardzo piękna i stylowa dekoracja stołu, złożona z wielu różnokolorowych i różnorodnych makaronów. Można ją ozdobić dodatkowo kwiatami, zieloną roślinnością lub innymi smakołykami.

Gdzie można je zobaczyć?

Macaron table można zobaczyć w wielu różnych miejscach – na przykład na weselach, urodzinach, baby showerach, ale także na eventach korporacyjnych, czy na wystawach kulinarnych. Wszędzie tam, gdzie znaleźć można smakoszy słodkości.

Jak zrobić własną makaron table?

Jeśli chcesz zorganizować własną makronową ucztę, potrzebujesz kilku prostych kroków:

  1. Wybierz odpowiednie makarony. Musisz znaleźć kilka różnych kolorów i smaków, aby twoja makaron table wyglądała zachwycająco.
  2. Wybierz stylowe naczynia. Możesz użyć szklanych muszelin lub porcelanowych półmisków, aby twoja dekoracja stołu zyskała na elegancji.
  3. Dodaj ozdoby. Możesz dodać kwiaty, listki mięty lub jagody, aby dekoracja stołu wyglądała jeszcze bardziej efektownie.
  4. Zdobądź stoły i krzesła. Upewnij się, że masz odpowiednią ilość miejsca dla gości, aby mogli usiąść i delektować się twoimi pysznymi macaronami.
  5. Powiedz swoim gościom. Nie zapomnij poinformować swoich gości o swojej przepysznej makaron table, aby mieli szansę na skosztowanie pysznej słodyczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *