Oświetlenie sufitowe w holu: Najlepsze lighting dla Twojego domu!

Wprowadzenie

Jakość światła w naszych domach może wpłynąć na nasze samopoczucie, nastrój i zdrowie. Dlatego przy wyborze oświetlenia warto zwrócić uwagę na wiele czynników, takich jak styl, moc, jasność i kolor światła. W artykule przedstawimy Ci najlepsze rozwiązania dla oświetlenia sufitowego w holu.

Rodzaje oświetlenia sufitowego

Najpopularniejsze rodzaje oświetlenia sufitowego to:

Światła punktowe / downlighty

Jest to najprostsza i najczęściej wykorzystywana forma oświetlenia sufitowego. Montuje się je bezpośrednio w suficie, a światło skierowane jest w dół. Światła punktowe są bardzo funkcjonalne – idealnie nadają się do oświetlenia przestrzeni, jak również do oświetlania mebli i dekoracji, takich jak obrazy czy rzeźby.

Plafony

Plafony to rodzaj oświetlenia, którego klosz pokrywa cały punkt świetlny. To rozwiązanie jest odporne na kurz, łatwe w utrzymaniu czystości i posiada wiele różnych wariantów stylowych, które pasują do każdego holu.

Światła LED / technologia OLED

Światła LED i OLED to odpowiedzi na potrzeby funkcjonalnego i ekonomicznego oświetlenia sufitowego. Łączą w sobie niskie zużycie energii i długą żywotność źródła światła z efektownym wyglądem. Światła LED i OLED nadają się idealnie zarówno dla holów mieszkalnych, jak i w pomieszczeniach publicznych.

Kolor światła

Kolor światła wpływa na nastrój i samopoczucie. Dlatego warto wybrać światło, które najlepiej odpowiada naszym potrzebom. Możemy wybierać między:

Zimnym światłem

Światło o temperaturze barwowej powyżej 4000 kelwinów, które daje efekt chłodnego, niebieskawego światła. Dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach, gdzie potrzebna jest koncentracja i aktywność, np. w biurze czy kuchni.

Ciepłym światłem

Światło o temperaturze barwowej do 3000 kelwinów, które daje efekt ciepłego, żółtawego światła. Dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach relaksacyjnych, takich jak sypialnia czy salon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *