Skandynawski klimat w Twojej kuchni – poznaj skandynawską kuchnię w Scandinavian Kitchen

Czym jest Scandinavian Kitchen?

Scandinavian Kitchen to koncepcyjna kawiarnia i sklep spożywczy, specjalizujący się w jedzeniu i produktach z krajów skandynawskich. Założony w 2007 roku w Londynie, Scandinavian Kitchen stał się miejscem, gdzie miłośnicy skandynawskiej kuchni mogą spróbować oryginalnych smaków i kupić autentyczne skandynawskie produkty spożywcze.

Dlaczego skandynawska kuchnia zyskała na popularności?

W ciągu ostatnich kilku lat, skandynawska kuchnia stała się jednym z najmodniejszych trendów w kulinariach na całym świecie. Dlaczego? Skandynawskie jedzenie to między innymi: proste dania, inspirowane naturą oraz składające się z lokalnych, sezonowych produktów. Skandynawowie słyną również z pierników i innych słodkości, które powstały jeszcze w czasach wikingów.

Co możemy znaleźć w Scandinavian Kitchen?

Scandinavian Kitchen to idealne miejsce, by spróbować specjałów z Danii, Szwecji czy Norwegii. W kawiarni można skosztować na przykład takich skandynawskich przysmaków jak: smørrebrød, czyli kanapki z wędliną, serem i warzywami, rogale marcińskie, czyli kruche ciastka z migdałami czy flæskesteg, co oznacza pieczeń wieprzową. W sklepie natomiast można kupić takie skandynawskie produkty jak: ciastka Oreo smakujące jak lody z Danii, ciastka pepparkakor z Szwecji, czy sos malinowy z Norwegii.

Skandynawska kuchnia w codziennej diecie

Co więcej, skandynawska kuchnia oferuje wiele zdrowych i pożywnych dań, które mogą znaleźć się w codziennym jadłospisie. Dania z sezonowych owoców i warzyw, pieczone ryby czy gotowane kasze to główne składniki skandy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *