Obrazy kuchni w stylu przemysłowym

Co to jest styl przemysłowy?

Styl przemysłowy, znany również jako styl loftowy, nawiązuje do wykorzystania materiałów i mebli przemysłowych w aranżacji wnętrz. Charakteryzuje się on eksponowaniem oryginalnych elementów miejskiego krajobrazu, jak na przykład cegieł, rur i betonu. Kuchnie w stylu przemysłowym są coraz bardziej popularne w Europie. Większość z nich wykorzystuje tradycyjne elementy, takie jak metalowe akcenty, stare meble i mnóstwo drewna, aby uzyskać specyficzny klimat industrialny w kuchni.

Obrazy kuchni w stylu przemysłowym

Kuchnie w stylu przemysłowym są bardzo różnorodne i można je dostosować do indywidualnych potrzeb. Ich główną cechą charakterystyczną jest surowy i minimalistyczny wystrój oparty na dodatkach przemysłowych. Jednym z najważniejszych elementów takiej kuchni są rury – można je eksponować jako element dekoracyjny lub wkomponować w projekt kuchni jako element wykonany z rur stalowych. W takiej kuchni powinny też pojawić się elementy metalowe, w postaci szafek, a także otwartych półek z dodatkami.

Styl przemysłowy z betonem

Beton to jeden z głównych materiałów wykorzystywanych w kuchniach przemysłowych. Możliwość ułożenia betonowych płytek na podłogach i ścianach daje kuchni surowy charakter. W połączeniu z metalowymi akcentami, taki styl przemysłowy tworzy unikalne i niepowtarzalne wnętrze.

Dodatki przemysłowe w kuchni

W kuchniach w stylu przemysłowym ważne jest, aby pojawił się surowy, industrialny styl. Można zastąpić klasyczne próżne ściany oryginalnymi elementami dekoracyjnymi, na przykład: mapami, grafikami związanymi z tematyką przemysłową, tapetami cegiełkowymi lub zegarami. Oprócz dekoracji, na uwagę zasługują elementy meblowe. Na przykład: szafki wykonane z metalu, barowe krzesła z siedzeniem z drewna i stalowe blaty, lub te wykonane z betonu.

Podsumowanie

Styl przemysłowy to trend, którego nie brakuje w współczesnym designie wnętrz. Industrialny styl kuchni znany jest ze swojej surowości i minimalistycznej stylistyki. Kuchnie w takim stylu mają wiele zalet, m.in. robią wrażenie niepowtarzalności i niebanalności. Podnoszą w ten sposób estetykę wnętrza i sprawiają, że kuchnia jest bardziej osobista, a jednocześnie reprezentatywna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *