Piękno wodospadowy żyrandol Art Deco

Co to jest Art Deco?

Art Deco to stylizowany ruch artystyczny, który przypada na okres międzywojenny, czyli lata 20. i 30. XX wieku. To właśnie wtedy powstały niezapomniane dzieła sztuki, takie jak wschodzące słońce nad Nowym Jorkiem, Chrysler Building czy słynne połyskujące żyrandole. Art Deco charakteryzował się prostotą i elegancją form, geometrią i asymetrią, a także eksperymentowaniem z niecodziennymi materiałami.

O tym, co to jest Art Deco Waterfall Chandelier?

Art Deco Waterfall Chandelier (pol. wodospadowy żyrandol Art Deco) to jeden z wyjątkowych przedmiotów wykończenia wnętrz epoki Art Deco. Żyrandol ten, jak sama jego nazwa wskazuje, przypomina wodospad, a konstrukcja lamp składa się z kilku równoległych warstw, w których światło przypomina zabójczy opad wody.

Najczęściej „wodospady” stworzone są z kryształów, ponieważ właśnie to cenne surowce były najmodniejsze w tamtych czasach. Żyrandol ten był jednym z elementów, nadających przestronnym pokojom, które były bardzo częste w tamtych czasach, elegancji i blasku.

Cechy charakterystyczne wodospadowego żyrandolu Art Deco

Oprócz wspaniałego efektu, jaki daje, wodospadowy żyrandol Art Deco charakteryzuje się również innymi cechami. Pierwszą z nich jest światło, które przypomina piękny opad wody, a nie tylko zwykłe oświetlenie.

Drugą cechą jest to, że żyrandol ten symbolizuje bogactwo i dobrobyt. W tamtych czasach niewielu ludzi stać było na zakup takiego przedmiotu, dlatego właśnie na jego posiadanie patrzono z wielką dumą i podziwem.

Trzecią i ostatnią cechą wodospadowego żyrandolu Art Deco jest to, że jedynie kunsztowny rzemieślnik potrafił go stworzyć. W tamtych czasach zwykłe oświetlenie produkowano w masowej skali, jednakże żyrandole były zdecydowanie rzadziej spotykane.

Jak projektować przestrzeń wokół wodospadowego żyrandolu Art Deco?

Wodospadowy żyrandol Art Deco to wspaniały element do kompletnego wykończenia wnętrza. Jeśli chcemy podkreślić jego piękno, powinniśmy zaprojektować przestrzeń wokół niego w taki sposób, aby barwy ścian, meble i dodatki harmonizowały ze stylem żyrandola.

Najważniejszym elementem wokół wodospadowego żyrandolu Art Deco jest jego oświetlenie – warto wzbogacić przestrzeń o lampy, które będą podkreślać piękno kryształów.

W kwestii barw, najlepiej jest postawić na stonowane kolory, takie jak beże, szarości czy pieprz i sól. Meble warto wybrać pokryte skórą lub w inny sposób nawiązujące do estetyki Art Deco, a także postawić na dekoracje w tym stylu – kierować się geometrycznymi wzorami, kanciastymi formami i maksymalnie redukować ilość dodatków.

Podsumowanie

Wodospadowy żyrandol Art Deco to wspaniały element wyposażenia wnętrz, który potrafi nadać każdemu pomieszczeniu stylu i eleganckiego blasku. To jednocześnie symbol dobrobytu i rzemiosła, który był tworzony przez mistrzów w tamtych czasach. Projektując przestrzeń wokół takiego żyrandola, warto kierować się zasadami stylu Art Deco, takimi jak prostota i elegancja form oraz geometryczne wzory i minimalizm dodatków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *