Wprowadzenie do Świata Fantastycznych Projektów: Showroom Moooi w Amsterdamie

Moooi: Historia i filozofia marki

Moooi to holenderska marka, która powstała w 2001 roku. Jej założyciele, Marcel Wanders i Casper Vissers, postanowili stworzyć coś, co odróżni się od innych mebli i dodatków na rynku. Ich filozofia opiera się na tworzeniu przedmiotów, które są jednocześnie funkcjonalne i piękne.

Moooi to słowo, które w języku holenderskim oznacza „piękne”. Ta marka stara się stworzyć przedmioty, które rzeczywiście są piękne, ale jednocześnie są funkcjonalne i wygodne. Pierwsza kolekcja Moooi, zatytułowana „Objects to Live With”, została zaprezentowana w 2003 roku. Od tamtej pory marka zyskała sławę dzięki swoim innowacyjnym i zabawnym projektom.

Showroom Moooi w Amsterdamie

Otwarcie showroomu Moooi w Amsterdamie w 2011 roku było wielkim wydarzeniem w świecie designu. To miejsce, gdzie można zobaczyć najnowsze kolekcje oraz projekty, które już stały się klasykami i są bardzo poszukiwane przez kolekcjonerów na całym świecie.

Showroom Moooi znajduje się w historycznym budynku na Prinsengracht. Całe pomieszczenie jest zaprojektowane w koncepcji „piękna” i zaprasza do wirtualnej podróży po fascynującym świecie tej marki.

Projektowanie przestrzeni w showroomie Moooi

Marcel Wanders, jeden z założycieli Moooi, był odpowiedzialny za projektowanie przestrzeni w showroomie. Jego projektowanie opiera się na prostej zasadzie: przestrzeń powinna być piękna, funkcjonalna i mocno wyszczególniać prezentowane produkty. Wanders stara się łączyć inspiracje z różnych epok i kultur, aby stworzyć coś nowego i wyjątkowego.

Wnętrze showroomu jest bardzo niekonwencjonalne. Wszystkie pomieszczenia mają swój własny styl i atmosferę. W jednym pomieszczeniu możemy zobaczyć nowoczesne i kolorowe meble, w drugim z kolei wiktoriańskie sofy i fotele. W showroomie znajdziemy również wiele nietuzinkowych akcesoriów – od abażurów przypominających kapelusze Mary Poppins do lamp w kształcie zwierząt.

Najciekawsze projekty i produkty w showroomie Moooi

W showroomie Moooi znajdziemy mnóstwo wyjątkowych produktów. Jednym z najciekawszych projektów jest sofa „Cloud” autorstwa Marcela Wandersa. Ta wyjątkowa sofa ma kształt chmury i jest jednocześnie bardzo wygodna.

Kolejnym interesującym projektem jest lampa „Random Light”, która została zaprojektowana przez Bertjana Pot. Ta lampa ma nietypową formę i przypomina kulę złożoną z setek cienkich nici.

W showroomie możemy zobaczyć również wiele innych ciekawych projektów, takich jak:

– Lola Chair – designerskie krzesło w kształcie litery „L” z bardzo wygodnym siedziskiem,
– Container table – stolik zaprojektowany przez Marcelego Wandersa, który wygląda jak kontener,
– Carbon Chair – krzesło, którego siedzisko i oparcie wykonane są z materiałów kompozytowych.

Podsumowanie

Showroom Moooi w Amsterdamie to miejsce, gdzie miłośnicy designu mogą podziwiać wyjątkowe projekty i produkty tej holenderskiej marki. To idealne miejsce, aby przekonać się, jak ważne jest połączenie piękna i funkcjonalności w tworzeniu mebli i dodatków. Odwiedzając ten showroom, można poczuć się jak w Magicznym Królestwie Designu i żywo pożądać jednego z tych wyjątkowych projektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *